Waarom behandelt de GGZ vrouwen met ADHD nog te vaak als ‘defecte mannen’?
Samen met Jacqueline van der Sande, ADHD-coach, ervaringsdeskundige en co-auteur van Bloedirritant, kijken we kritisch naar hoe de ADHD-zorg vrouwen tekortdoet. We bespreken waarom diagnoses bij vrouwen vaak veel te laat komen en hoe dat hun mentale gezondheid beïnvloedt.

Jacqueline legt uit hoe de hormonale cyclus ADHD-klachten en de werking van medicatie beïnvloedt – en waarom we dat niet langer mogen negeren in behandelingen. Met humor en empathie deelt ze haar eigen ervaringen met ADHD.

Een eerlijk gesprek over wat vrouwen met ADHD nodig hebben en de noodzaak van zorg die wél aansluit bij de vrouwelijke biologie.

Misschien ook interessant

Alles voor een gebalanceerde levensstijl

Therapieland Klaar Loggen

 e-Health bij chronisch somatische aandoeningen

Therapieland PS is een tweemaandelijkse bijeenkomst waarin teamleden van Therapieland en onderzoekers uit het veld in gesprek gaan over de

Lees meer
foto van twee lachende vrienden

22% minder stressklachten door e-Health-programma | IJ-lab

Post Views: 2.714

Lees meer
7 zelfhulpboeken die je mentale gezondheid een boost kunnen geven

7 zelfhulpboeken die je mentale gezondheid een boost kunnen geven

We vroegen verschillende Therapieland werknemers welk boek hun mentale gezondheid een boost heeft gegeven. We zetten er 7 op een rij!

Lees meer
foto van student achter laptop

78% van mensen met somberheidsklachten is geholpen met digitaal programma | IJ-lab

Post Views: 2.556

Lees meer
Afbeelding van Nicky tijdens de Slimme Zorgestafette over AI in de zorg

AI-toepassingen binnen de zorg

Afgelopen donderdag stond in het teken van de Innovatie-estafette. Bert van der Hoek (CEO Trimbos-instituut), Nicky Hekster (IBM) en Dr.

Lees meer